SON DAKİKA :


Online Gazete

RESMİ İLANLAR
E-Bülten

 

gerçek gündem

Reklam Alanı

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi?


Oy Ver


Hava Durumu

ADANA ADANA ADANA
Üç Günlük Hava Tahmini
ADANA
İstatistikler


ÇOCUKLAR TECAVÜZCÜLERİYLE EVLENDİRİLECEKLER
ÇOCUKLAR TECAVÜZCÜLERİYLE EVLENDİRİLECEKLER

 

BABALARI AĞABEYLERİ AMCALARI DAYILARIYLA DA MI EVLENDİRİLECEKLER ?..

TBMM Boşanma komisyonu onadı…Çocuklar tecavüzcüleriyle evlendirilecekler.15 yaş altında tecavüz olunca suç bile sayılmayacak.Çocuklar tecavüzcüsü ile evlenecek tecavüz edilene rızası var gibi davranılacak.

Rapor çocukların cinsel istismarının rızaya dayalı olabileceğini ama yine de suç olarak kalması gerektiğini söyledikten sonra çocuk istismarcısının tecavüz ettiği çocukla 5 yıl boyunca sorunsuz ve başarılı bir evlilik sürdürmesi halinde denetimli serbestlikten yararlanmasını öneriyor.

Bu nasıl iş ,nasıl bir şey ki kişi kendine zorla sahip olan zorla tecavüz eden insanla evlenecek ? Bedenini ruhunu kirleten bir insanla nasıl evlenilir, nasıl evlenmeye zorlanılır anlayamıyorum.Tecavüzün anlamı zaten istenmeyen cinsel birlikteliktir.Dünyanın hemen her ülkesinde bu davranışlar en ağır cezalarla cezalandırılırken burada adeta zorla evlendirilerek tecavüzcülerin yolunu açmış olunmuyor mu ? Bu tür yanlış yasalarla toplumun ahlakı iyice bozulup evlilik kurumu iyice yıpratılmış olmuyor mu ?

Bu işkenceye aynı evde yaşayarak aynı tecavüzleri yaşayarak nasıl katlanılabilinir soruyorum size ?

NAFAKA HAKKI DA GASP EDİLİYOR

Rapor kadınların nafaka hakkı evlilik süresi ile bağlandırılarak kısıtılıyor.Boşanırsam nasıl yaşayacağım diye düşünecek kadınları boşanmadan caydırmaya çalışıyor.Komisyon kadınları 1-2 yıl içinde mal davası açmazsa haklarını tümüyle kaybedecekleri yeni bir düzenleme öneriyor.Eğer evlilik eşlerden birinin ölümüyle sonlanırsa sağ kalan eşin sadece kendi miras payını almasını öneriyor.

Evlilik süresince edinilen mallar geleneksel olarak erkekler üzerine kayıtlandığı için bu öneri eşi ölen kadınların mal rejiminden kaynaklı paylarını alamayacakları anlamına geliyor.

AİLE DANIŞMANLIĞINA DİNİ AYAR

Aile terapisi ve rehberlik hizmetleri verenlerin eğitim alanlarının,psikoloji,psikolojik danışmanlık,rehberlik,sosyal hizmet, çocuk gelişimi ve eğitii,sosyoloji,hemşirelik,tıp öğretmenlik alanları ile sınırlı kalmaması ,İlahiyat fakültesi mezunlarının da aile danışmanı olarak görevlendirilmesi öneriliyor…

İlahiyatla aile danışmanlığının ne ilgisi olabilir ne alaka yaa…İlahiyatçılar Karı koca arasındaki cinsel uyumsuzluğu mu çözebilecek,eşlerden birinin olası kendi cinsinden hoşlanmasını mı irdeleyecek,yada tedavi önerecek.Erkeğin ereksiyon sorunlarını ,kadının frijitliğini gidermesi için öneri mi yapabilecek ? ve daha neler neler….Tam komedi tam şaka gibi kararlar..,mantığım almıyor alamıyor.

SOSYAL MEDYA BU YANLIŞ KARARLARI ELEŞTİRMEKTEN KIRILIYOR….

TWİTTER ve FACE bu yanlış kararları eleştirmekten kırılıyor.İnsanlar adeta isyan noktasında protestolarını durmadan yazıyorlar…Tabii hükümet her zamanki gibi ben yaptım oldu…olacak da dayatmasına devam ediyor.

Bu yanlış kararların toplumda oluşturacağı yanlış etkileri travmaları her geçen gün yaşanan ve yaşanacak olan çok kötü olaylarla göreceğiz.

GÜNÜN SÖZÜ………………………

HAKLI OLANI GÜÇLÜ KILAMADIĞIMIZ İÇİN GÜÇLÜ OLANI HAKLI KILDIK

 

 

 

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız »

Bu haberi Faceboook'ta paylaş

Yayınlanma Tarihi: 18.11.2016
YASEMİN GÜÇ

Siz de Yorum Yazın


Güvenlik Kodu
LÜTFEN DİKKAT!!!

Yukarıdaki Güvenlik kodunu girmemeniz halinde sistem yorumunuzu otomatik olarak reddedecektir.