SON DAKİKA :


Online Gazete

RESMİ İLANLAR
E-Bülten

 

gerçek gündem

Reklam Alanı

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi?


Oy Ver


Hava Durumu

ADANA ADANA ADANA
Üç Günlük Hava Tahmini
ADANA
İstatistikler


AŞIK OLDUM, öyle ise ne haber?
AŞIK OLDUM, öyle ise ne haber?

 

 

Kalbime bir adım attım o şaha kalktı…

Ben herkesi çok sevdim. Arkadaşlarımı çok sevdim, azıcık üzüldüler ben onlardan daha çok üzüldüm. Onların yerine çözümler ürettim, kafa patlattım.

Aşık, olduğum adamları hayatımın merkezi yaptım bile bile. Ama hiç biri yok şu an hayatımda, oh çok şükür.

Okurlarımı sevdim, dertlerini dinledim, yollar gösterdim, merak ettim onları.

Sonra mı?

Bir şey oldu bana…

Şöyle bir cümle kurdum ‘hayatımı kaliteli yaşayacağım’

Bu şu demek oluyordu kaliteli değildi hayatım. Nasıl olabilirdi? Dertle kalite aynı cümleye bile yakışmıyordu.  Sanırım o an mağdur edebiyatından özgürleştim.

Önce sigarayı bıraktım. Dört ay oldu. Çok zorlandım ama iradem ve kararlılığım beni gururlandırdı, güçlendirdi. Kendimi bir tık daha çok sevmeye başladım. Sonra spora başladım her gün bir saat yürüyorum sahilde. Sokağa çıktım, bolca gezdim. Yavaştan gülümsemeye başlarken içimdeki neşem de yerine geliyordu. Kırk yaşın da verdiği bir güven var. Hiç kendimi bu kadar güzel, güçlü, mutlu hissetmemiştim.

Mutlu olmak. Bence insanın kendini sevmesiyle alakalı. Önce kendini seveceksin yani ben öyle yapıyorum. Kendiliğinden oldu, zamanı gelmişti demek.

Bak mesela anın tadını çıkarıyorum. Diyorum ki kendime her sabah bugün en güzel gün, öyle ise ben de en güzelim. Buna inanıyorum. Eskiden bir fincan kahve ve sigara ile başlarken güne şimdi muhteşem bir kahvaltıyla başlıyorum. Hayattan tat almaksa eğer amaç bu yemeyerek değil yiyerek olmalı. Çok çabalıyorum kilo almamak için bu da beni daha güçlü ve kendimde emin kılıyor. İstediğimi giyme özgürlüğüme bayılıyorum.

Kırlı yaşlarımın farklı ve harika olacağına inandım hep. Öyle de başladı. Sürpriz hediyeler, geziler, sohbetler, yeni tanışmalar.

Yalnız bazen diyorum ki, ‘yani bu kadar da düzgün yaşanmaz ki’. Ruhumda var benim serserilik. Onu da en son tatilime yansıttım. Hiç bu denli berduş bir tatil yapmamıştım. Ucuz oteller, otobüsler, şezlongsuz plajlar, bakkaldan alınan biralar, ayaküstü akşam yemekleri.  Çok mutluydum, en kısa zamanda tekrar yapacağım. Demek ki mutluluk paradan ya da başka şeyden geçmiyormuş. O kadar az bir para harcadım ki ben bile şaşırdım.

Bu arada kendimi sokağa attığımdan sıkça çok gezdiğimden ucuza ama harika kıyafetlerim oldu. Bir bağlıyım onlara, seviyorum arada katlarken. Bu da kıymet bilme duygusu. Sokak aralarında bomba dükkanlar var. Çıkın şu avm lerden.  Tabi bu arada yazmaya vakit bulamıyorum gezmekten.

Bu konu bitti başka konuya geçelim mi?

Okullar açılıyor az kaldı. Biliyorum hepiniz çocuklarınıza hevesle okul alış verişi yapacaksınız. Ben de. Ama başka çocuklar da var, annesi, babasının maddi durumu yetmeyen. Lütfen bir çocuğu giydirelim. Defter, kalem, çanta. Nasıl mutlu oluyorlar anlatılmaz yaşanır. Hem bayram hediyesi olur ne dersiniz.

Hepinize iyi bayramlar…

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız »

Bu haberi Faceboook'ta paylaş

Yayınlanma Tarihi: 04.09.2016
AYŞEGÜL KUŞÇU

Siz de Yorum Yazın


Güvenlik Kodu
LÜTFEN DİKKAT!!!

Yukarıdaki Güvenlik kodunu girmemeniz halinde sistem yorumunuzu otomatik olarak reddedecektir.