SON DAKİKA :


Online Gazete

RESMİ İLANLAR
E-Bülten

 

gerçek gündem

Reklam Alanı

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi?


Oy Ver


Hava Durumu

ADANA ADANA ADANA
Üç Günlük Hava Tahmini
ADANA
İstatistikler


Sınav şampiyonu çocuklar bizi bu hale getirdi
Sınav şampiyonu çocuklar bizi bu hale getirdi

 

 

 

Hepimizin birlik olması gerektiği bir günde insanlar yine ikiye bölündü. Allah sonumuzu hayır etsin ama bu ülke üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Bu oyunlara da ancak insanlar değil, kurumlar karşı koyabilir. Kurumları çürütürsen gücünü kaybedersin. Bu yüzden aklı selim pek çok yazar uyardı. Fetullahçılar devlete ele geçiriyor diye haykırdı. Balyoz ve Ergenekon davalarında yazıldı çizildi ama kimse dinlemedi ya da dinlemek istemedi.

Ülkemizin 1.000 km'lik sınırı savaşla çevrili. Güneydoğu'da hendeklerin kazıldığı bir savaş var ve bu süreçte güçlü olması gereken TSK ne halde. Allah'tan orada aklı selim subaylar çıktı darbeye katılmadı. Şimdi sorarım bu süreçte bir savaş çıksa ne olacak? Bizi kim koruyacak?

Kışlalarda durum ne, içeride darbeciler ve diğerleri birbirini mi vuruyor? Bu iş nasıl bitecek? Derdimiz Tayyip Erdoğan falan değil, derdimiz bu ülkenin geleceği. Çocuklarımızın mutlu olduğu bir ülkede Allah'ını, anasını babasını, devletini, milletini, komşusunu seven çocuklar yetiştirmek istiyoruz.

Bir dönemin altın çocukları, sınav şampiyonları çocukları işte kendi ülkesini vurdu. Halkına silahla ateş etti, meclisine bomba attı. O yüzden sorgulamayan, sadece biat eden, okumayan araştırmayan nesiller yetiştirdiğimiz sürece başarılı olamayız.

İstediğin kadar sınav kazan, şampiyon ol sonra devlet kademelerinde iyi yerlere gel ama sen sadece biat kültürüyle yetişirsen, gün gelir böyle bir hocadan gelen emirle kendi halkını vurursun. Dindarım deyip soruları çalar, hırsızlık yapar, kul hakkına girersin.

O yüzden çocuklarınızı başarılı okul, başarılı dershane diye cemaat okullarına göndermeyin. Bırakın mutlu, umutlu, vicdanlı ve sorgulayan çocuklar olsun yeter. Üstelik bu sınav şampiyonu çocuklar yıllarca dindarların zekat paralarıyla okudu. Yani bu darbede vuran da vurulan da 3 sene öncesine kadar zekat paralarını Fetullah cemaatine veren insanlar. Umarım bugüne kadar olacakları bildiğim gibi bundan sonra olacaklarda yanılırım. Umarım yanılırım. Bu şerden inşallah hayır doğar.

 

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız »

Bu haberi Faceboook'ta paylaş

Yayınlanma Tarihi: 20.07.2016
TUĞBA HACIBAYRAMOĞLU

Siz de Yorum Yazın


Güvenlik Kodu
LÜTFEN DİKKAT!!!

Yukarıdaki Güvenlik kodunu girmemeniz halinde sistem yorumunuzu otomatik olarak reddedecektir.