SON DAKİKA :


Online Gazete

RESMİ İLANLAR
E-Bülten

 

gerçek gündem

Reklam Alanı

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi?


Oy Ver


Hava Durumu

ADANA ADANA ADANA
Üç Günlük Hava Tahmini
ADANA
İstatistikler


Tunalı, vatandaşı uyardı; “Yapılandırmada son hafta”
 Tunalı, vatandaşı uyardı; “Yapılandırmada son hafta” Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı TÜMSİAD Yönetimini ziyaret ederek işadamlarını bilgilendirdi

(HABER MERKEZİ) - Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ve Grup Müdürlerinden; Kamil Kurt, Recep Yavuz ve Hasan Özkan, TÜMSİAD Adana Şubesi Yönetim Kurulu üyelerine mükelleflerin borçlarına ödeme kolaylığı getiren yeni ‘’Yapılandırma Kanunu ‘’ hakkında bilgi verdi. Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı burada yaptığı konuşmada,yapılandırma yasasına yoğun bir ilginin olduğunu,borcu olan çok sayıda mükellefin yasadan yararlanmak üzere başvuruda bulunduğunu belirtti. Ayrıca, aynı şekilde matrah artırımına ve muhasebe kayıtlarının düzeltilmesine ilişkin olarak da çok sayıda başvuru olduğunu söyleyen Tunalı, yoğun ilginin sonucu olarak süre uzatımına gidildiğinin altını çizdi. 25 Kasım 2016 tarihi itibariyle, bu sürenin sona ereceğini hatırlatan Tunalı,‘’Vatandaşlarımızın süre bitmeden yapılandırmadan yararlanmak için, özellikle internet üzerinden veya SMS yoluyla borcu olup olmadığını kontrol etmesi, kendi yararına olacaktır.’’ Şeklinde konuştu.

İŞ DÜNYASI MEMNUN

TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca’da, üretim ve istihdamın sürekliliği açısından yapılandırmanın iş dünyası için çok önemli olduğuna dikkat çekti. Başkan Kutluca, İnceleme süresinin 5 yıldan 3 yıla indirilmesini iş dünyasında sevindirici olacağını, vergi dairelerinin bir çatı altında toparlanacağı yine iş dünyası açısından kendilerini memnun ettiğini belirterek; “6736 sayılı Kanunun devlet ve mükellef birlikteliğinde önemli katkı koyduğu bu yapılandırmanın 2016 yılı sonuna uzatılmasının daha iyi olacağı düşüncesindeyiz” dedi. Kutluca, ziyaret sonunda Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı’ya ve vergi dairesi grup başkanlarına verdikleri bilgiler için teşekkür etti.

 

Bu haberi Faceboook'ta paylaş

Yayınlanma Tarihi: 21.11.2016
Okunma Sayısı: 576

Siz de Yorum Yazın


Güvenlik Kodu
LÜTFEN DİKKAT!!!

Yukarıdaki Güvenlik kodunu girmemeniz halinde sistem yorumunuzu otomatik olarak reddedecektir.