SON DAKİKA :


Online Gazete

RESMİ İLANLAR
E-Bülten

 

gerçek gündem

Reklam Alanı

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi?


Oy Ver


Hava Durumu

ADANA ADANA ADANA
Üç Günlük Hava Tahmini
ADANA
İstatistikler


Türkmen Komutan Şireki, Yusuf Baş’ı ziyaret etti
Türkmen Komutan Şireki, Yusuf Baş’ı ziyaret etti Suriye’de Türkmenlerin hak ve menfaatlerini gasp eden küresel çetelere ve onların taşeronlarına karşı mücadele veren Bayır-Bucak Türkmendağı Şehitler Tümeni Komutanı Halit Şireki, MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş’ı ziyaret etti.

 

(HABER MERKEZİ) – Suriye Bayır-Bucak Türkmendağı Şehitler Tümeni Komutanı Halit Şireki, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanlığı’nı ziyaretinde Türkiye’nin daha çok yardımına ihtiyaç duyduklarını söyledi.

BİR ALLAH’A, BİR DE TÜRK MİLLETİ’NE GÜVENİYORUZ

Suriye’de Türkmenlerin hak ve menfaatlerini gasp eden küresel çetelere ve onların taşeronlarına karşı mücadele veren Bayır-Bucak Türkmendağı Şehitler Tümeni Komutanı Halit Şireki, bir grup askeriyle birlikte MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş’ı ziyaret etti. Ziyarette Suriye’deki gelişmeler ve oradaki Türk varlığının mücadelesi üzerine değerlendirmeler yapıldı. Şireki, düzenli ordulara ve arkasında büyük devletlerin olduğu işgalci terörist yapılara karşı savaştıklarını anlatarak “Bütün olumsuz imkân ve şartlara rağmen Türklük ve Müslümanlık şuuruyla bu mücadeleden kopmadan devam ediyoruz. Bir Allah’a bir de Yüce Türk Milleti’ne ve Türkiye Cumhuriyeti’ne güveniyoruz. Bugüne kadar verdiğimiz mücadelede Milliyetçi Hareket Partisi’nden ve Ülkü Ocakları’ndan hep destek gördük. Bu vesileyle sizlere çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Şireki, özellikle bu günlerde Türkiye’nin daha çok desteğine gereksinim duyduklarını bildirdi.

YUSUF BAŞ: YANINIZDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş da, Suriye’deki ve diğer komşu ülkelerdeki Türk varlığının korunması gerektiğine vurgu yaptı. Baş “Komşularımızda ve bütün gönül coğrafyamızdaki Türk-İslam varlığının korunması, güçlendirilmesi bugün her zamankinden daha fazla güçlü bir ihtiyaçtır. Bölgesel huzurun da, küresel barışın yolu da, tüm Dünyada Türk-İslam varlığının güçlendirilmesinden geçmektedir. Öncelikle Irak’ta, Suriye’de yurtları işgal edilen, tapuları, nüfus kütükleri yakılan, evlerinden kovulan kardeşlerimize sahip çıkmak, işgalcileri oralardan kovmak; dinî, vicdani, milli bir görevdir. Devlet desteği gibi kurumsal güçlü bir eşgüdüm ve işbirliği olmadan yürütülen mücadeleler çok zordur. Bu bakımdan en küçük desteğin bile sizin için hayati önem arz ettiğini biliyoruz. Her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bu haberi Faceboook'ta paylaş

Yayınlanma Tarihi: 21.11.2016
Okunma Sayısı: 614

Siz de Yorum Yazın


Güvenlik Kodu
LÜTFEN DİKKAT!!!

Yukarıdaki Güvenlik kodunu girmemeniz halinde sistem yorumunuzu otomatik olarak reddedecektir.