SON DAKİKA :


Online Gazete

RESMİ İLANLAR
E-Bülten

 

gerçek gündem

Reklam Alanı

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi?


Oy Ver


Hava Durumu

ADANA ADANA ADANA
Üç Günlük Hava Tahmini
ADANA
İstatistikler


3 gündür onarım bekliyor
3 gündür onarım bekliyor ADANA (İHA) - Adana'nın Seyhan ilçesindeki bir ara sokakta su kaçağı sorunu olan yolun onarılmaması nedeniyle 3 gün önce meydana gelen ve meteor çarpmışçasına bir krateri andıran çukur, 3 gündür kapatılmayı bekliyor. Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesindeki Dumlupınar Mahallesi'nde bulunan 38070 sokakta 3 gün önce yaklaşık 2 metre genişliğinde, 40 santim derinliğinde çukur meydana geldi. Mahalle halkı vatandaşların zarar görmemesi için durumu Seyhan Belediyesi'ne aktardı. Vatandaşlar çukurun çevresine somya, kum torbası koyarak kendilerince önlem aldı. Olay yerine gelen belediye yetkilileri ise sokağın başındaki 2 evin duvarına emniyet şeridi çekti.
Mahalle sakinlerinden Suna Noyaner, sokağın okul yolu olduğunu belirterek, "Yangın olsa itfaiye yok. Hasta olsa ambulans yok. Çöplerimiz bile çöp arabası gelmediği için dışarıda duruyor. Birden ses geldi baktık ki burası çökmüş" diye konuştu.
Zeki Yılmaztekin ise 4-5 yıl önce sokakta su kaçağı olduğunu ve sorunun tam olarak giderilmeden üzeri kapatıldığı için böyle bir çöküntü yaşadığını söyledi. Sorunlarının ortalama 1-2 ay içerisinde giderileceğini tahmin ettiklerini söyleyen Yılmaztekin, belediyenin sorunu en kısa zamanda çözmemesi halinde kendilerinin çözüm bulacaklarını anlattı.
Çukur yüzünden yolunu değiştiren bir seyyar satıcı da, "Engeller oluyor ama ne yapalım? Yolumuzu değiştireceğiz mecburen. Buradan geçersek ne olur ne olmaz" dedi.

 

Bu haberi Faceboook'ta paylaş

Yayınlanma Tarihi: 21.11.2016
Okunma Sayısı: 1236

Siz de Yorum Yazın


Güvenlik Kodu
LÜTFEN DİKKAT!!!

Yukarıdaki Güvenlik kodunu girmemeniz halinde sistem yorumunuzu otomatik olarak reddedecektir.