SON DAKİKA :


Online Gazete

RESMİ İLANLAR
E-Bülten

 

gerçek gündem

Reklam Alanı

Anket

Yeni sitemizi beğendiniz mi?


Oy Ver


Hava Durumu

ADANA ADANA ADANA
Üç Günlük Hava Tahmini
ADANA
İstatistikler


“Adana’nın Eski Fotoğrafları Grubu” biraraya geldi
“Adana’nın Eski Fotoğrafları Grubu” biraraya geldi (HABER MERKEZİ)-Adana’nın Eski Fotoğrafları grubu bu haftaki kültür gezisini Adana’da 1930’larda açılan Kanara-Şehit Duran Kabri-dişçi Etem Konağı, Karacaoğlan Kültür Merkezi-Şıh Cemil Nardalı ve kabirleri ve Yeşilova Şehitliği’nde yaklaşık 100 kişilik bir Adana sevdalısı arkadaşları ile yaptı.

 

 

2013 yılında sosyal paylaşım sitesinde Sabri Gül ile giren “Adana’nın Eski Fotoğrafları Grubu” Orhan Kapılı ve Nuri Erbaz’la beraber sayıları 45250 üyeye ulaşmış bulunmaktadır.

Amaçları eski Adana’yı unutturmamak, yastık altındaki Adana’ya ait fotoğrafları gün yüzüne çıkarıp yen inesle gösterip unutmaya başlanan kültürümüzü yaşatmak ve bunun yanında Adana’mızın tarihi yerlerine kültür gezileri yapan bu grup bu hafta bu yerleri gezmiştir.

Şıh Cemil Nardalı Konağı’nda, konağın sahibi torunları tarafından karşılanan grup ve Akkapı mahallesindeki üyelerinin orada bulunmasından dolayı çok memnun bir şekilde tarihçi Cezmi Yurtsever Şıh Cemil’in akrabalarının tarihsel açıklamalarından bilgi sahibi ile çok memnun ayrıldık.

Grup adına bütün aileye, Hakan Bülent Yardımcı beye teşekkürü bir borç biliriz.

 

Bu haberi Faceboook'ta paylaş

Yayınlanma Tarihi: 21.11.2016
Okunma Sayısı: 1102

Siz de Yorum Yazın


Güvenlik Kodu
LÜTFEN DİKKAT!!!

Yukarıdaki Güvenlik kodunu girmemeniz halinde sistem yorumunuzu otomatik olarak reddedecektir.